Šermířská představení ve zbrojích
V představení nazvaném „Rytířské klání o zlatý mlat“, situovaném do období druhé pol. 15. stol. (gotiky), můžete zažít romantickou atmosféru zápolení rytířů zakutých v železe, soupeřících o hodnotnou cenu. Během představení uvidíte nejen nervy drásající rytířské souboje ve zbrojích, ale také jaké další rytířské dovednosti pánové ovládají (a není jich málo). Klání je s nemalou dávkou humoru komentováno heroldem.
Vedle zmíněného představení jsme schopní zprostředkovat také ukázky jednotlivých šermířských soubojů ve zbrojích, něco povědět o zbrojích, které míváme na sobě, rytířích a rytířství obecně, příp. zbraních, kterými se bijeme.
V představení nazvaném „Švédské hry rytířské“, s podtitulem „Finálová bitva o pohár IKF“, se přesuneme do rytířské arény hluboko uvnitř Švédského království pozdního 15. stol., kde spolu 2 týmy bojovníků svedou finálovou bitvu, aby jeden z nich na konci získal trofej nejcennější – pohár International Knights Federation (zkráceně IKF). Zdá se vám to povědomé? Ano, poznali jste správně!

Toto představení je takovou malou hokejovou recesí. Utkávají se v něm 2 (ne tak úplně) fiktivní týmy bojovníků Švédska a Finska a v sérii potyček, kdy nervy tečou a skóre se přelévá tu ve prospěch jednoho, tu druhého týmu se nakonec jednomu z týmu podaří… A zbytek neprozradíme… Nechte se překvapit 🙂
Představení je protkáno vtipnými narážkami na populární týmový sport, ala především souboji rytířů v plné zbroji.
Šermířská představení beze zbrojí
V našem dalším šermířském představení nazvaném „Nedělní fechtování cechu nožířského„, situovaném opět do období druhé pol. 15. stol., pro změnu uvidíte, jak se o nedělích mohli bavit spíše neurození lidé, měšťané, konkrétně členové nožířského cechu, kteří se v té době směli jako jedni z mála učit bojovat rozličnými zbraněmi.
V tomto našem humorně laděném představení uvidíte v šermířských soubojích aplikované dobové techniky šermu i zápasu, které studujeme dle dochovaných šermířských manuálů (Fechtbuchů). V představení tak uvidíte jak šermu tesáky, dýkami, tak i dlouhými meči, tyčovými zbraněmi i holýma rukama (občas se mihne i pěstní štítek).
Opět jsme schopní zprostředkovat ukázky samostatných soubojů a asalt, povědět něco o středověkém šermu a boji obecně, zbraních.
V dalším představení nazvaném „Mečem i pohárem„ vás přeneseme do období po konci Burgundských válek (cca 1477), kdy se několik vysloužilých vojáků náhodou sejde v hospůdce na pomezí dříve znesvářených Burgund a Švýcar. Panuje křehký mír, avšak staré spory a sváry jen tak nezmizí a jak už to tak bývá, pro pár malicherností bude vzduchem opět svištět ocel.
Atmosféru našich vystoupení můžeme dokreslit postavením buď historického stanového ležení, příp. rozkládacího stanu pro zpevněné povrchy (foto ležení naleznete zde). Po vystoupení pak můžeme zodpovědět vaše dotazy, nebo si můžete potěžkat naše zbraně, příp. zbroje. Vystoupení mohou být doplněna také o taneční programy, příp. ukázku života v táboře šlechtice či bojové formace.